Dobry laptop, wizualizacja i fryzura…

magazyn_przedsiebiorcy_3_2015Warszawskie spotkania biznesowe to rozmowy o biznesie, fachowe doradztwo, towarzystwo przedsiebiorców, pyszne śniadanie i wyborna kawa.

Czerwcowe spotkanie zorganizowane przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości obfitowało w tematy związane zarówno z funkcjonowaniem firmy jak i dotyczące dbania o urodę.

„… Kolejną prelegentką była Wanda Szymczak, przedstawicielka firmy Exell, która mówiła o tym jak skutecznie zwrócić uwagę klientów na usługi swojej firmy. Chyba żadnemu przedsiębiorcy nie trzeba tłumaczyć, że wizerunek ma duże znaczenie w biznesie. Jego podstawą jest spójność. Żeby ją osiągnąć trzeba podejść do tematu profesjonalnie i zbudować identyfikację wizualną, na którą składa się logo, jego kolorystyka, rodzaj użytej czcionki, tzw. fontu oraz budynek i pomieszczenie, w którym znajduje się nasze biuro. Jeśli oddamy się w ręce firmy, którą poprosimy o przygotowanie identyfikacji dla naszej firmy, to możemy zamówić księgę znaków, w której będziemy mieli wszystkie techniczne i kolorystyczne informacje na temat naszego logo m.in. informację o polu ochronnym wokół niego. Dobrze przygotowane logo powinno być wykonane w pliku wektorowym z rozszerzeniami .ai, .cdr lub .esp. Oprócz księgi znaków możemy jeszcze zamówić księgę identyfikacji wizualnej, która odpowie na pytanie jak firma może się reklamować, jakich używać gadżetów, a jak powinien wyglądać papier firmowy czy koperty. Nie jest to tania usługa, bo jest ona pracochłonna. Jednak na pewno warto w nią zainwestować na początku dzia- łalności, bo z pewnością ułatwi nam późniejsze funkcjonowanie. Przesłanie logo, które jest konieczne do wydruku dokumentów, roll-upu czy książki nie będzie problemem. Zadamy tylko pytanie: „Jaki plik Panu/i przesłać?”…”.

( artykuł z magazynu Przedsiębiorcy 3/2015 lipiec, sierpień, wrzesień )

Menu Title